Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Všeobecné
Cvičení
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Klidná a vyrovnaná po celý rok: Sci-fi, nebo realita? 5 příběhů, které tě přesvědčí!

harmonická výzva

V dnešní uspěchané době se neustále snažíme zvládnout množství povinností, a přitom si najít chvilku klidu pro sebe. Nejednou nás však tento běh za povinnostmi pohltí.

Pojď si teď se mnou položit následující otázku:

“Jaké by to bylo, kdybych měla každý den aspoň 30 minut jen pro sebe?”

Už jen 30 minut času, které strávíš podle sebe a se sebou, dokáže být krásně léčivých a výživných 💚.

Proč si najít každý den aspoň 30 minut na sebe?

Abys byla na svojí spokojené vlně co nejdřív, vymysleli jsme plán pro nás všechny. Plán na 35 dnů, díky kterému ozdravíš svoje tělo, uklidníš mysl a zbavíš se stresu – je jím Harmonická výzva.

Možná se ptáš, proč výzva přichází zrovna teď? Protože je podzim a přede dveřmi je zima. Jinými slovy, příroda a její cykly nám v tomto směru krásně ukazují tichý návod na život😊.

V zimě příroda spí, šetří energii a odpočívá po celém roce, aby se znovu na jaře mohla probudit v plné kráse, vůni a energii. Řekni, nechtěla bys být i ty krásně „rozkvetlá“ a plná energie jako taková nádherná magnolie?

Rozluč se proto navždy se starou známou „jarní únavou“ a pojď se s námi začíst do příběhů, které tě přesvědčí.

Na dalších řádcích ti prozradí svoji jedinečnou zkušenost přímo naše skvělé fitshakeračky, kterým výzva změnila nejen pár měsíců, ale celý život.

joga proti stresu

Boženka: „Zvýšila se moje ohebnost. Přestala mě bolet kolena, stejně jako záda. Jsem méně unavená a mám více energie. Cítím se mladší nejen tělesně, ale i duševně.

Ve výzvě tě čekají pilates, jóga a řízené meditace do půl hodiny. Naší Božence toto období pomohlo nejen s každodenním stresem, ale i s energií a životní chutí:

Musím říct, že můj život se během harmonické výzvy a taky po ní kvalitativně změnil duševně i tělesně. Naučila jsem se soustředit na důležité věci a nezatěžovat se těmi nepodstatnými. Tím jsem odbourala stres, který byl denně mým souputníkem.“

Více o Boženčině příběhu si můžeš přečíst tady:

Dáša: „Cvičením jógy a pilatesu se mi začaly postupně uvolňovat svaly a moje bolesti pomalu, ale jistě začaly ustupovat.“

Dáše harmonická výzva změnila celou realitu, protože předtím, než se do ní pustila, pociťovala nejen bolesti zad, ale i brnění končetin po dlouhých hodinách strávených v práci. Postupně se zbavila psychické i fyzické vyčerpanosti:

„Kromě psychické pohody se i moje tělo rozhodlo ‚spolupracovat‘ 😊. Cvičením jógy a pilatesu se mi začaly postupně uvolňovat svaly a moje bolesti pomalu, ale jistě začaly ustupovat. Když jsem si během dne zacvičila, už během cvičení jsem cítila, jak mi přestává trnout ruka, jak mi bolest ustupuje. Ze začátku mi tento ‚bezbolestný‘ stav vydržel hodinu, dvě. Někdy déle. Postupně, jak bylo moje tělo uvolněnější, se bolesti ztratily i na celý den. A když se objevily, věděla jsem, jak s nimi zatočit 😊. Ne tabletkami, ale přesným opakem – pohybem. Ten v mém případě léčil.“
meditace proti stresu

Tatiana: „Výzva byla před Vánocemi a já jsem vůbec nepociťovala tradiční předvánoční stres.“

Trojkombinace pilates-jóga-meditace tě zaručeně zresetuje a uklidní během těch nejhektičtějších týdnů před svátky. O pěkné postřehy se s námi podělila aktivní fitshakeračka Tatiana:

„Po skončení výzvy jsem měla euforický pocit z toho, že jsem to zvládla. Cítila jsem se jako jiný, klidnější člověk. Výzva byla před Vánocemi a já jsem vůbec nepociťovala tradiční předvánoční stres. Řekla jsem si, že všechno zvládnu, a v klidu jsem si užívala sváteční dny. Opravdu to byly po dlouhé době první Vánoce, kdy jsem si i při nepříjemných událostech řekla, že to tak může být, neřešila jsem, nestresovala se a celá rodina byla klidná.“

Příběh Tatiany si můžeš přečíst tady:

Zuzka: „Harmonická výzva mi pomohla vyřešit moje zdravotní problémy a místo adopce, kterou jsme plánovali, se mi podařilo otěhotnět a na světě je už moje třetí krásná dcera.“

Maminka tří dcer, Zuzka, se s námi podělila o nádherný příběh. Výzva jí pomohla nejen otěhotnět, ale taky prožít svoje třetí těhotenství v harmonii a spokojenosti do posledních týdnů:

„Harmonická výzva mi dokonce pomohla vyřešit moje zdravotní problémy a místo adopce, kterou jsme plánovali, se mi podařilo otěhotnět a na světě je už moje třetí krásná dcera. Cvičila jsem během celého těhotenství – primárně s Fitshakerem, dvoufázově – dopoledne kardio, odpoledne pilates nebo jógu, nejčastěji s Andrejkou. V podstatě jsem přestala cvičit necelý týden před porodem. Pevně věřím, že právě díky tomu bylo toto moje třetí těhotenství zároveň nejkrásnější a nejlepší – cítila jsem se v rámci možností dobře a poprvé jsem celé těhotenství prožila bez pobytu v nemocnici.“
pilates

Andrejka: „Jak se říká, šťastná máma = šťastná celá rodina.“

Ukrojení si času pro sebe je zdravé nejen pro tebe, ale i pro celou rodinku. Andrejce, fitshakeračce a mamince dvou malých ratolestí, právě toto rozhodnutí pomohlo vrátit se k pravidelnému pohybu a být spokojenější a klidnější:

„Myslím, že změna byla opravdu velká a pozitivní. Uklidnila jsem se a byla jsem spokojená, že konečně dělám i něco pro sebe. A když jsem byla klidnější já, byly samozřejmě klidnější i děti a celé to vedlo k větší rodinné pohodě.“
cvičení

Pojď s námi najít chvilku klidu a vyměnit starou energii za novou. Shoď všechno, co tě tíží, ještě před koncem roku a objev v sobě spokojenost. Jak to krásně popsala i fitshakeračka Janka:

„Přesně toto jsem potřebovala. Potřebovalo to moje tělo i moje duše. A splnila tato výzva moje očekávání? Zpomalila jsem? Ano! Zastavila jsem se aspoň na chvíli? Ano! Zregenerovaly moje tělo a duše? Samozřejmě! Nic lepšího jsem pro sebe nemohla udělat.“

Děkujeme, ženy, že vás máme a že můžeme posouvat vaše příběhy dál 💚, a na tebe se už těšíme 6. listopadu. Čekáme tě v oáze klidu:

Fotka autora
Daška Krajčovičová
Content specialist ve Fitshakeru

Jsem tvořivý kreativec a dobrodruh. Miluju tvoření ilustrací a příběhů, při jejichž vymýšlení mi na stole téměř nikdy nechybí šálek voňavé, kvalitní kávy. Když právě nic netvořím, toulám se po horách, v přírodě a obdivuju krásné výhledy a západy slunce. Nebo mě přistihnete při objevování městských uliček historických měst. Poznávání nových zákoutí a neustálý tep života, to je moje. Při mých milovaných dobrodružstvích však nesmí chybět moje kamarádská rodinka, úsměv a samozřejmě můj věrný čtyřnohý chlupáč.

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.