Všechny
Recepty
Stravování
Zdraví
Cvičení
Všeobecné
Hubnutí
Fitshaker podcasty
Proměny
Seberozvoj a motivace
Pro fit maminky
Fit pobyty a dovolené
Myslíme ekologicky!
Těhotenství

Katka (–15 kg): „Byla jsem rozhodnutá nepřestat cvičit už jen pro ten úžasný pocit.“

cvičení

To, že se i rodiče Katky rozhodli předplatit si Fitshaker a cvičit s námi, je obrovská pochvala 😊.

Máme radost, že si Katka našla při synkovi čas na sebe a cvičení s Fitshakerem se stalo její každodenní součástí 😊.

trénink doma

Jak ses cítila při prvních cvičeních s Fitshakerem? Pamatuješ si, s kým byl tvůj první trénink?

Svoji cestu s Fitshakerem jsem začala PLAVKOVOU VÝZVOU 2022 a byla jsem totálně nadšená, cvičení jsem si okamžitě zamilovala. Nadávala jsem si, proč jsem nezačala už dávno před lety, když mi Fitshaker opěvovala sestřenice.

Svůj úplně první trénink si nepamatuju, ale hned mi přirostli k srdci Maťo Olejár a Honzík Kempa, ze žen Diana Hô Chí a Janka Jánošíková.

Vyhovoval mi celý výzvový koncept, i když mám samozřejmě oblíbenější a méně oblíbené druhy cvičení. Velmi se mi líbilo, že někdo udělal práci za mě a rozumně vyskládal jednotlivá cvičení na každý den, abych postupně procvičovala všechny partie. Stačilo jen zapnout tablet nebo televizi a půl hodinky si zamakat.

cvicení

Jaké byly tvoje pocity, když jsi na sobě viděla první výsledky?

I když jsem neviděla hned nějaký rapidní úbytek centimetrů a kilogramů, všimla jsem si, že se mi tělo formuje a začínají mi jemně vystupovat i svaly.

Prostě na pohled bylo vidět pozitivní změnu a ani jednou se mi nestalo, že bych to chtěla vzdát nebo že bych se do cvičení musela nutit.

Stále jsem si říkala, že jsem jen na začátku a musím být trpělivá.

Měla jsem už načtených mnoho motivujících příběhů žen a dívek z blogu a věděla jsem, že takové proměny se nedějí ze dne na den. A i kdyby se mi váha hýbala jen malinko, byla jsem rozhodnutá nepřestat cvičit už jen pro ten úžasný pocit.

A přece jen, co už může být na cvičení špatného, přináší nám jen plno zdravotních benefitů!

Já jsem byla odmalička sportovní typ, tělesná výchova byla ve škole světlem mého dne 😄! Problémy mi nadělala až těhotenství a celkově to už po třicítce nebylo úplně to, co kdysi.

Během 1. těhotenství jsem nabrala 22 kg, které se mi sice přibližně do roka podařilo odstranit, ale moje váha se už pohybovala nad 70 kg.

V 2. těhotenství jsem se navzdory snahám vyšplhala na +25 kg. Přibližně půl roku po porodu mi váha stagnovala na 78,5 kg (při výšce 170 cm) a já jsem se toužila vrátit do svých top časů. Můj plán byl dát se dohromady do čtyřicítky, ani ve snu by mě nenapadlo, že to přijde mnohem dřív!

promena

Jaký byl tvůj největší problém při dosahování cíle a jak ti Fitshaker pomohl ho překonat?

Můj největší problém byl, že jsem si stále namlouvala, jak nemám na cvičení vůbec čas, mám moc práce okolo domácnosti a syna, kterému bylo tou dobou 9 měsíců, a není šance, že bych se dokázala dostat z domu kvůli nějaké sportovní aktivitě.

V tomhle mi Fitshaker pomohl, protože jsem nemusela řešit žádnou logistiku, a ušetřil mi spoustu času. Nemluvě o tom, že nebylo potřebné žádné googlování cvičení na internetu.

cviceni doma

Jak jsi zvládla kombinovat výzvu se svojí každodenní rutinou?

Zjistila jsem, že nejdůležitější je dát sebe na 1. místo.

Bez toho bych se nepohnula, stále by bylo něco jiného, co je třeba udělat, a byl by to začarovaný kruh. Takže jsem přestala řešit nepořádek, ráno jsem oblékla a nakrmila malého, všechno jsem nechala tak a v první řadě jsem si šla odcvičit svoje a až potom následovaly ostatní povinnosti.

Když jsem cvičila, syn si u mě hrál, a i když mě během těch 30 minut občas strašně nutně potřeboval, s menšími nebo většími problémy jsem to cvičení vždy dotáhla do konce 😃. Časem mě už přestal řešit a začal mi to tolerovat 😄.

Mám ve zvyku cvičit ráno nalačno, a když do nejde, tak občas i večer kolem 19:00, když jsem už delší dobu po svém posledním denním jídle.

cvičeni 30 minut

Máš nejoblíbenější cviky nebo tréninkové aktivity z programů Fitshakeru?

Asi jako většina žen cvičím i já nejradši TABATU a HIIT, případně cvičení z programu SEXY BODY. Na jógu a pilates jsem ještě nedozrála 😃. Stále je to pro mě trochu nuda.

Ale i přesto jsem tato cvičení ve výzvách nevynechávala. Občas mám chuť i na takový relax. A když se chci víc zničit, cvičení si vyměním.

cviceni tabata

Kdy si všimlo tvojí změny okolí a kdy jsi ji na sobě začala pociťovat ty?

Prvních změn jsem si na sobě všimla asi po 2–3 týdnech a samozřejmě jsem o každém novém úspěchu informovala nejbližší rodinu, která mě vždy podporovala.

Ať už muž nebo rodiče a sestra, kteří ode mě bohužel žijí stovky kilometrů, a tak jsem je velice často bombardovala zprávami a fotkami 😄.

Na moje doporučení si dokonce Fitshaker od minulého roku platí i moji rodiče – šedesátníci, protože se jim taky zalíbil, a pravidelně cvičí 😊.

Lidé, kteří mě delší dobu neviděli, při našem setkání nevěřili svým očím 😁.

chudnuti doma

7. Jaké nové návyky ses naučila v oblasti stravování a životního stylu díky programům od Fitshakeru?

Já jsem jako farmaceutka teorii zdravého životního stylu už jakž takž ovládala a přestože jsem velký fajnšmekr, taky si ráda připravuju zdravé recepty a zkouším nové chutě, takže se při vaření inspiruju i jídelníčky z Fitshakeru.

Můj problém nespočíval ani tak ve špatném stravování, kamenem úrazu byly spíš velikosti porcí. V tom mi pomohlo počítání kalorií a zapisování do kalorických tabulek.

Během plavkové výzvy jsem zhubla jen 2,5 kg a pár centimetrů a i když jsem během léta nepřestala cvičit, stravu jsem si nehlídala a všechno dorazila záříjová dovolená s all inclusive. Shozená kila byla zpátky.

Tehdy jsem se rozhodla akutně to řešit a striktně si vážit stravu. A kila se začala rychle ztrácet! Byla jsem fakt zaťatá a disciplinovaná a velmi rychle se z toho stal můj životní styl.

Nic si neodpírám, jen si dvakrát rozmyslím, jestli chci půlku svého denního příjmu obětovat třeba na smažený sýr s hranolky 😄. U mě by zakazování nebyla ta správná cesta, protože právě po tom zakázaném bych najednou hrozně toužila 😃.

Ale i když se říká, že během hubnutí tvoří gro strava, myslím si, že jde ruku v ruce s cvičením. Určitě by moje tělo nevypadalo takhle, kdybych se nehýbala.

aktivni zivotni styl
zivotni styl

Je to pro mě doteď opravdu neuvěřitelné, co se mnou dokázala udělat půlhodinka cvičení denně, a za to budu Fitshakeru navždycky vděčná 🧡.

Z cvičení se stala závislost a cítím se provinile, když náhodou jeden den vynechám 😀.

Už teď se těším na nové výzvy a budu s radostí sledovat další ženy a jejich proměny, které jim díky vám změní život 😊.

Pojď si s námi zamakat a změnit svoji postavu i ty vo Výzvě do plavek 2023, kterou startujeme již 2.5. Přidej se k nám a přihlaš se ještě dnes:

Vyzva do plavek FItshaker
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktorka ve Fitshakeru

Úsměv na tváři, vařečka v ruce a stále nové nápady. Tak nějak bych se charakterizovala. Baví mě vymýšlet nové zdravé a hlavně bezlepkové recepty, na kterých si pochutná skutečně každý. Toho, že jsem komunikativní a ráda si povídám s lidmi, si můžete všimnout v rozhovorech, které pravidelně přibývají na našem blogu. Proto, jestli ti chybí motivace, rychle si nějaký přečti.

Kategorie

Líbí se ti náš článek? Sdílej ho na sociálních sítích.